Úvodní stránka > Aktuality > Příprava výsadkářů 43. vpr „STRONG EAGLE 2018“ na certifikaci NATO CREVAL u CSTT

Příprava výsadkářů 43. vpr „STRONG EAGLE 2018“ na certifikaci NATO CREVAL u CSTT

V měsíci červen 2018 bude provedeno hodnocení bojové připravenosti 43. vpr Chrudim dle metodiky CREVAL (Combat Readiness Evaluation). Výcvik na CSTT realizovaný ve dnech 9.-13.4.2018 je koncipován jako příprava a ověření funkčnosti vypracovaného plánu operace STRONG EAGLE 2018 pro úspěšnou certifikaci.

Hlavním cílem je zvýšení úrovně sladěnosti štábu a velitelů jednotek 43. vpr při řízení boje před plánovaným certifikačním cvičením podle metodiky Spojeneckého velitelství pro transformaci ACT Norfolk (Allied Command Transformation). Hodnocená jednotka tak podle výsledků získá požadovaný stupeň odborné připravenosti v Silách rychlé reakce NATO NRF (Nato Response Force).

Výcviku na CSTT se vše podřizuje přiblížení se skutečnému boji. Tedy komunikace probíhá přes rádiovou a datovou síť s využitím prostředků ISVŘ a BVIS. Dochází k reálnému rušení sítí a datovým výpadkům. Veškerá hlášení musí být podle taktických pravidel, jejichž dodržování kontroluje řídící cvičení major Tesařík.

Výcviku s podporou taktického simulátoru se účastní nejen samotný výsadkový prapor, ale i příslušníci 13. dp Jince na pozicích FO (Forward Observer) u manévrových jednotek. V roli nadřízeného štábu HICON (High Control) působí příslušníci 4. brn Žatec.

Nahoru